zamknij X
Ta strona korzysta z plików cookie.

Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki: kliknij tutaj ›

banner
Oferta masaży Szczególnie polecamy
Oferta masaży
Fizjoterapia

Jeżeli odczuwasz ból w kręgosłupie lub stawach, gdy chcesz zacząć trening fitness, wybierasz się na narty, chcesz zacząć biegać lub uprawiać inny sport, gdy dokucza ci ból pleców, drętwieją ręce lub nogi, chcesz wrócić do sprawności po kontuzji lub operacji, odczuwasz bóle stóp i zawsze wtedy, gdy bolą nas stawy bądź mięśnie warto skorzystać z konsultacji fizjoterapeutycznej, która nakieruje na odpowiedni kierunek leczenia co w konsekwencji poprawi Twoją sprawność i komfort ćwiczenia.

Konsultacje fizjoterapeutyczne
Wywiad, podczas którego klient zapoznaje terapeutę ze swoimi dolegliwościami bólowymi, ogólnym stanem zdrowia, trybem i stylem życia. Terapeuta ustali, na życzenie klienta, indywidualny plan fizjoterapii, ściśle dopasowany do jego potrzeb. Jeśli będzie taka konieczność, wskaże odpowiedniego lekarza specjalistę w zależności od występujących objawów (np. ortopedę, traumatologa, neurologa itd.). Zaproponuje kierunek leczenia oraz rehabilitacji (fizykoterapia, terapia manualna, ćwiczenia lecznicze, profilaktyczny trening indywidualny oraz odpowiednie zajęcia fitness).
Czas: 20-30 min.
Kinesiologytaping
Metoda wspomagająca leczenie bólu, wykorzystująca naturalne procesy samo leczenia organizmu. Dzięki zastosowaniu specjalnego plastra w szybki sposób można zmniejszyć dolegliwości oraz usprawnić przebieg procesów leczenia organizmu. Dzięki trwałości plastra proces leczniczy i jego efekt jest utrzymany przez długi czas. Plaster działa przez 24 godziny na dobę, a nie tylko podczas sesji terapeutycznej. Specjalna aplikacja kinesiotapingu pozwala zlikwidować obrzęki, krwiaki podskórne, poprawia mikrokrążenie, normalizuje napięcie mięśniowe, stabilizuje staw.

Plastry mają właściwości podobne do naszej skóry, są elastyczne, wodoodporne, przepuszczają powietrze. Nie ograniczają czynności higienicznych. Wskazanie: bóle kręgosłupa, stany po skręceniach, zwichnięciach, krwiaki, obrzęki, po urazach stawów i mięśni.

Terapia indywidualna
jest to badanie i leczenie za pomocą rąk terapeuty dysfunkcji w obrębie tkanki nerwowej, mięśniowej oraz stawów. Podczas leczenia wykorzystuje się różne techniki manualnej mobilizacji. Mobilizację stawów stosuje się w przypadku hypomobilności (ograniczenia) zakresu ruchomości stawu w różnych płaszczyznach ruchu. Podczas leczenia stawów terapeuta posługuje się technikami przeciwbólowymi – trakcją, mobilizacja trakcyjną, mobilizację ślizgową. Ograniczenie ruchomości stawu może być spowodowane przykurczem mięśni okalających staw, wtedy wykorzystuje się mobilizację w formie masażu poprzecznego, funkcyjnego oraz rozciąganie. Hipermobilność (nadruchomość) leczy się za pomocą ćwiczeń stabilizacyjnych. Celem terapii jest zniesienie bólu, przywrócenie pełnych zakresów ruchu, edukacja i profilaktyka ze strony pacjenta.
Czas: 60 min.
Trening rehabilitacyjny
kierowany do osób z dolegliwościami przeciążeniowymi, dyskopatycznymi kręgosłupa, bólami stawów, po kontuzjach, zabiegach artroskopowych, operacjach ortopedycznych. Po przeprowadzonym wywiadzie i ocenie stanu pacjenta fizjoterapeuta ustala kierunek i schemat ćwiczeń. Trening pod kontrolą fizjoterapeuty.
Czas: 55 min.
Korekcja wad postawy
po przeprowadzeniu wywiadu i badania terapeuta ustala indywidualny program ćwiczeń. Celem terapii jest zniesienie napięć w obrębie tkanek miękkich, nauka i dążenie do prawidłowych wzorców ruchowych. Instruktaż pod kontrolą terapeuty.
Czas: 45 min.
Więcej o fitnesie
Więcej o siłowni
Więcej o saunie
Więcej o masażach
Menu